Przybiernowo – Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

 

W dniu 10 czerwca 2017 w Sołectwie Przybiernowo, odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W organizację przedsięwzięcia byli licznie zaangażowani mieszkańcy Sołectwa, oraz nowo powstałe Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Przybiernowo. Wśród wspaniałej zabawy i licznych atrakcji należy wymienić: przeciąganie liny, test komandosa w wykonaniu członka Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Monte Cassino, malowanie twarzy przez sanitariuszki, konkurs plastyczny, konkurs strzelniczy, konkurencja rzutu do kosza, wyścigi w workach. Odbył się również mecz piłki nożnej dzieci VS dorośli o puchar i piłkę nożną ufundowaną przez Jana i Marię Pryba, pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz słodki poczęstunek. Za udział w konkursach wszystkie dzieci były nagradzane upominkami.
Wspaniała zabawa jest dowodem na to, że przy braku środków, ale przy pomocy sponsorów i przyjaciół, oraz wspólnym zaangażowaniu w pracę, można zrobić coś, co przyczyni się do integracji społecznej. Wszystko zaczęło się od kilku spotkań z animatorem w projekcie rewitalizacji Elżbietą Kopczyńską, która zaangażowała nas do pracy na rzecz wsi. Wszystkie nagrody, gadżety, słodycze, napoje zostały ufundowane przez sponsorów, mieszkańców naszej wsi oraz ich przyjaciół.
Podziękowania należą się dla: Banku Spółdzielczego w Gryficach, Wójta Gminy Brojce pana Stanisława Gnosowskiego, Roberta Sadowskiego- ABC Rol Pyrzyce, Michała Maksymczuk – Chemirol, Jacka Maćkowiak – Kamieniarstwo Maćkowiak, Artura i Marleny Banaszak, Przemysława i Justyny Białas, Koła Wędkarskiego PZW nr 9 Łosoś Brojce, Komendy Powiatowej Policji w Gryficach, Marketu Budowlanego Mrówka – Dąbrowski, Adamowicz, Siemaszko, Franciszka Szymańskiego i Adama Smal – Lazur, Pawła Woźniak, Sołtysa Jana Gnosowskiego i Rady Sołeckiej wsi Przybiernowo oraz Sołtysa Wsi Tąpadły Andrzeja Gorzka, Elżbiety Kopczyńskiej – animatora w projekcie rewitalizacji, Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Monte Casinno i członka Łukasza Beta, Agnieszki Firląg-Beta i Agaty Firląg – sanitariuszek malujących twarze, Ewy i Mariusza Semeniuk, Bogusławy Sadowskiej, Kamili i Łukasza Nowak, Julii Kotynia, Marty Kosmowskiej, Marzeny Banaszak i Michała Maksymczuk, Kamili i Marcelego Pochwała, Tomasza i Joanny Pryba, Ewy Kosowskiej, Marty i Jacka Król, Bożeny Kryńskiej.
Dziękujemy wszystkim i zapraszamy niebawem na kolejne imprezy integracyjne, na których przewidujemy więcej atrakcji.