Dożynki Gminno – Parafialne w Brojcach 2017

 

Dziękuję wszystkim Państwu za obecność podczas  dożynek gminno-parafialnych, które moim zdaniem były bardzo udane i ciekawe.

Wypada więc podziękować wszystkim osobom, które swoją pracą, wysiłkiem i zaangażowaniem sprawiły, że ten dzień miał taki wyjątkowy przebieg.
Serdeczne podziękowania dla sponsorów – Banku Spóldzielczego w Gryficach z Przewodniczącym Rady Nadzorczej Panem Lucjanem Łukomskim na czele, firmy Genfarm z Panem Jerzym Kuźmińskim na czele, Przewodniczącej Rady Gminy Brojce Pani Agnieszki Fudały oraz dla Członka Zarządu Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Pana Bogdana Łakomego.
Serdecznie dziękuję pracownikom Urzędu Gminy, którzy zajmowali się przygotowaniem i realizacją tego wydarzenia.
Serdecznie dziękuję przedstawicielom sołectw, które swoją obecnością nadały temu wydarzeniu charakteru wspólnotowego i rodzinnego – sołectwu Brojce, Strzykocin, Kiełpino, Bielikowo, Pruszcz, Przybiernowo, Żukowo.
Serdecznie dziękuję stowarzyszeniom, które zorganizowały swoje stoiska – Stowarzyszeniu Historycznemu „Pamięć i Tożsamość” (również za otwarcie Izby Muzealnej na cały czas trwania uroczystości i możliwość jej zwiedzenia) oraz Kołu Związku Emerytów i Rencistów za pyszne gofry i inne smakołyki.
Serdecznie dziękuję zespołom śpiewaczym Kukułeczka, Podlotki i Biadule oraz Panu Eugeniuszowi Matusz i Kasi Pawluch, którzy pięknie zabawiali nas muzyką i śpiewem.
Dziękuję także księdzu proboszczowi Mirosławowi Czerwińskiemu za pomoc w organizacji i realizacji tego doniosłego wydarzenia. Panu Marszałkowi Jarosławowi Rzepie i Panu Przewodniczącemu Zygmuntowi Dziewguciowi za obecność i dobre słowo a także pomoc przy dzieleniu prosiaczków. Panu Burmistrzowi Andrzejowi Szczygłowi i jego zastępcy Panu Waldemarowi Wawrzyniakowi za przyjęcie zaproszenia i współuczestnictwo w procesji z darami. Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Marianowi Błażejowi Kruszyłowiczowi za piękne słowa podczas mszy świętej i podczas uroczystości a także za modlitwę w intencji gminy i rolników.

Mam nadzieję, że o nikim nie zapomniałem.

Jednocześnie chcę zapowiedzieć, iż przyszłoroczne obchody Święta Plonów zaczynamy planować już teraz. Odbędą się one 8 września 2018 r. Więcej informacji już za kilka miesięcy.

Wójt Gminy Brojce

Stanisław Gnosowski